آسانسور مسافربر

آسانسور مسافربر

آسانسور مسافربر چیست؟

آسانسورهای مسافربر، آسانسورهایی هستند که برای حمل و نقل مسافران در نظر گرفته شده‌اند. این آسانسورها از جمله در ساختمان‌های آپارتمانی، دفاتر و محیط‌های عمومی قابل استفاده هستند. آرمان مانگ آسانسورهای مسافربری هیدرولیک را برای نوسازی و نصب ارائه می‌دهد. آسانسور هیدرولیک در ساختمان‌های آپارتمانی تا ۶-۷ طبقه و مراکز خرید تا ۵ طبقه و با ظرفیت ۲۵۰۰۰۰ سفر در سال قابل استفاده می‌باشد.

انواع آسانسور مسافربر

آسانسورهای مسافربری تنوع بسیاری از نظر ظرفیت، شکل، نوع درب و کابین و سیستم تعلیق و… دارند. آسانسورهای مسافربر اصلی‌ترین وسیله حمل و نقل در ساختمان‌های شلوغ و پرجمعیت می‌باشند، آسانسورهای مسافربر در وهله اول نیاز به اپراتور داشتند و اپراتورها مجبور بودند تا دائم در داخل آسانسور مستقر بمانند، اما با پیشرفت صنعت آسانسورهای مدرن دیگر نیازی به حضور اپراتور نبوده و مسافران به راحتی با کمک تابلو فرمان موجود در آسانسور میتوانستند مسیر خود را پیدا کنند.  آسانسورهای مسافربری نقش بسیار مهمی در ساختمان‌های بلند دارند.

ویژگی‌های آسانسور‌های مسافربر چیست؟

تعداد بی‌شماری آسانسور مسافربری در ساختمان‌های مرتفع وجود دارد که می‌تواند به سرعت به طبقه تعیین شده برسد، در زمان صرفه جویی کند و کارایی را افزایش دهد. آسانسورهای مسافربری باید کاربردی و ایمن باشند. بر این اساس، هر چه استفاده راحت‌تر،داشته باشند، بهتر است.

  • در نصب آسانسورهای مسافربری باید جنبه‌های زیادی را در نظر بگیرید از جمله: ارتفاع طبقه، جریان جمعیت و اندازه منطقه و… آسانسورهای مسافری به طور طبیعی انرژی زیادی را مصرف می‌کنند. هر چه آسانسور بزرگ‌تر باشد، سنگین‌تر خواهد بود و انرژی بیشتری برای مصرف نیاز دارد. اما این بدان معنا نیست که هر چه آسانسور مسافربری کوچک‌تر باشد بهتر است. انتظار برای رسیدن آسانسور، دلچسب نیست. اما گاهی اوقات به دلیل ضریب مساحت، کنترل اندازه آسانسور مسافربر غیرممکن است اما باید ترافیک افراد در آن ساختمان را نیز در نظر گرفت.
  • ایمنی بسیار مهم است. عملکرد ایمنی آسانسور مسافربری باید تضمین شود. باید زنگ هشدار و تلفن در آسانسور وجود داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که در صورت بروز یک موقعیت غیر منتظره، می‌توان با دنیای خارج تماس برقرار کرد. علاوه بر این، برخی از اقدامات ایمنی هنگامی که سرعت آسانسور بیش ازحد باشد نیز لازم است.
  • هنگامی که سرعت ۱۱۵٪ باشد، محدود کننده سرعت به خودی خود راه‌اندازی می‌شود و منبع تغذیه را قطع می‌کند: همچنین یک بافر با عمل‌کرد قطع کردن برق وجود دارد. منبع تغذیه، اجازه نمی‌دهد آسانسور به پایین برود. هنگامی که آسانسور به پایین نزدیک می‌شود، بافر کار می‌کند، برق قطع می‌شود و آسانسور متوقف می‌شود.
  • بر اساس اطمینان از دو نکته فوق، طبیعتاً هر چه آسانسور مسافربر راحت‌تر باشد بهتر است. تهویه آسانسور، روشنایی داخلی، پنکه یا تهویه مطبوع همه را می‌توان در نظر گرفت.

به عنوان یک تولید کننده آسانسور مسافربری تنها با اطمینان از کاربردی بودن و ایمنی می‌توان در بازار جای خود را به دست آورد و بر این اساس ویژگی‌های خاص مورد علاقه مردم قرار گیرد.

آسانسور مسافربری

مزایای آسانسور مسافربر چیست

آسانسورهای مسافربری بسیار در فضا صرفه جویی می‌کنند. آن‌ها عمدتا برای نصب در ساختمان‌های موجود طراحی شده‌اند. در ادامه به برخی از مزایای آسانسور مسافربری اشاره می‌کنیم.

  1. بالابرهای مسافربری برای استفاده کارکنان

آسانسورهای مسافری و آسانسورهای مسافربری برای محل کار و ادارات مناسب هستند. آن‌ها توسط افراد در محل کار استفاده می‌شوند. راهنمایی برای صاحبان آسانسور و سایر مسئولین بازرسی و کارمندان هستند.

  1. راندمان بالاتر و بدون سر و صدا

آسانسورهای مسافری بازده بالاتری دارند. این آسانسورها تقریباً بدون صدا هستند و از هرگونه لرزش جلوگیری می‌کنند. آسانسورهای مسافربری مانند بالابرهای هیدرولیک قادر به حمل بارهای سنگین هستند. از آن‌ها برای حمل حداقل بار ۳۲۰ کیلوگرم (برابر با حدود چهار نفر) استفاده می‌شوند. آن‌ها می‌توانند حداکثر بار تا ۵۰۰۰ کیلوگرم را حمل کنند که باعث می‌شود آسانسور مسافربر قابل اطمینان‌تر و انعطاف پذیرتر باشد. در این آسانسور فرد به سرعت بین طبقات با سرعت ۰٫۶ متر بر ثانیه جا به جا می‌شود.

  1. زیبایی خاص و منحصر به فرد

آسانسور در یک دفتر، محل کار یا ساختمان تجاری بسیار ضروری است. با نصب یک آسانسور مسافری مطمئن، می‌توانید ارزش بازار ساختمان خود را در صورتی که قصد فروش یا اجاره آن را دارید افزایش دهید.

  1. سهولت در استفاده

ناگفته نماند که مهندسی نوآورانه راخل این آسانسورها را بسیار زیبا می‌کند، استفاده از این آسانسورهای مسافربری در در ساختمان، جابجایی افراد در طبقات را بسیار آسان‌تر کرده است.

  1. کنترل ترافیک بهینه

آسانسورهای مسافربری برای جابجایی افراد در مراکز خرید و فروشگاه‌ها مناسب هستند. آن‌ها ظرفیت زیادی برای حمل بارهای سنگین دارند. این آسانسورها بسیار قدرتمند و قابل اعتماد هستند.

اسنسور مسافربر آرمان مانگ